no key · no human
Trends › Greece › story

Νόμπελ Λογοτεχνίας

culture A story tracked across 47 publishers in Greece, the whole story.

68
articles
40
publishers
Oct 08 04:50
first seen
Oct 10 07:35
last seen

Coverage over time

2026-10-08 04:50 UTC — 22026-10-08 05:54 UTC — 22026-10-08 06:57 UTC — 32026-10-08 08:01 UTC — 02026-10-08 09:04 UTC — 02026-10-08 10:07 UTC — 82026-10-08 11:11 UTC — 162026-10-08 12:14 UTC — 22026-10-08 13:18 UTC — 72026-10-08 14:21 UTC — 152026-10-08 15:25 UTC — 32026-10-08 16:28 UTC — 42026-10-08 17:32 UTC — 12026-10-08 18:35 UTC — 02026-10-08 19:39 UTC — 02026-10-08 20:42 UTC — 02026-10-08 21:46 UTC — 02026-10-08 22:49 UTC — 02026-10-08 23:53 UTC — 02026-10-09 00:56 UTC — 02026-10-09 01:59 UTC — 02026-10-09 03:03 UTC — 02026-10-09 04:06 UTC — 02026-10-09 05:10 UTC — 02026-10-09 06:13 UTC — 02026-10-09 07:17 UTC — 02026-10-09 08:20 UTC — 02026-10-09 09:24 UTC — 02026-10-09 10:27 UTC — 02026-10-09 11:31 UTC — 02026-10-09 12:34 UTC — 02026-10-09 13:38 UTC — 02026-10-09 14:41 UTC — 02026-10-09 15:44 UTC — 02026-10-09 16:48 UTC — 02026-10-09 17:51 UTC — 02026-10-09 18:55 UTC — 02026-10-09 19:58 UTC — 12026-10-09 21:02 UTC — 12026-10-09 22:05 UTC — 12026-10-09 23:09 UTC — 02026-10-10 00:12 UTC — 02026-10-10 01:16 UTC — 02026-10-10 02:19 UTC — 02026-10-10 03:23 UTC — 02026-10-10 04:26 UTC — 12026-10-10 05:30 UTC — 02026-10-10 06:33 UTC — 12026-10-10 07:36 UTC — 010-0810-0810-0810-0810-0910-0910-0910-1010-10

Who covered it

Articles

When (UTC)HeadlinePublisher
10-10 07:35Αν Κάρσον: Ένα νόμπελ Λογοτεχνίας με ελληνική χροιά - Από την αρχαία Ελλάδα στον σύγχρονο κόσμοwww.newsbomb.gr
10-10 04:56Αν Κάρσον: Η ποιήτρια που έφερε την αρχαία Ελλάδα στο σήμερα και άλλαξε τα όρια της λογοτεχνίαςwww.cnn.gr
10-09 22:12Anne Carson: How Ancient Greek Literature Illuminates the Presentgreekcitytimes.com
10-09 22:03Greek Classicist Anne Carson Wins Nobel Prize in Literaturegreekcitytimes.com
10-09 20:16Το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026 απονεμήθηκε στην Καναδέζα συγγραφέα και ποιήτρια, Αν Κάρσονwww.thrakikiagora.gr
10-08 17:34Νόμπελ Λογοτεχνίας: Τι είπε για τον Όμηρο η νικήτρια Αν Κάρσον - Η έπνευση από τους αρχαίους Έλληνεςwww.newsbomb.gr
10-08 17:06Anne Carson: Η ποιήτρια που κέρδισε Νόμπελ Λογοτεχνίας ξέρει πόσο γλυκόπικρος είναι ο έρωταςwww.ladylike.gr
10-08 16:57«Είναι τρελλό. Είναι όλοι τρελλοί» δήλωσε η Αν Κάρσον για το Νόμπελ Λογοτεχνίας – Η μεγάλη αγάπη της για την Ελλάδαwww.newsbeast.gr
10-08 16:57Αν Κάρσον για το Νόμπελ Λογοτεχνίας: «Είναι τρελό, είναι όλοι τρελοί»www.enikos.gr
10-08 16:43Οι γυναίκες του Νόμπελ Λογοτεχνίας | Από τη Selma Lagerlöf μέχρι τη Han Kangwww.womantoc.gr
10-08 16:00Η Αν Κάρσον τιμήθηκε με το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.infowoman.gr
10-08 15:36Το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026 ανήκει στην Anne Carsonwww.oneman.gr
10-08 15:30Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026: Η Anne Carson είναι η μεγάλη νικήτρια -Η σύνδεσή της με την αρχαία Ελλάδαwww.queen.gr
10-08 15:03Στην Αν Κάρσον απονεμήθηκε φέτος το Νόμπελ Λογοτεχνίαςwww.liberal.gr
10-08 15:02Η Anne Carson κέρδισε το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.womantoc.gr
10-08 15:00Το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026 στην Καναδή ποιήτρια και συγγραφέα Ανν Κάρσονoknews.gr
10-08 14:55Νόμπελ Λογοτεχνίας στην Καναδή ποιήτρια και συγγραφέα Αν Κάρσονradar.gr
10-08 14:50Στην Καναδή Anne Carson το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.missbloom.gr
10-08 14:48Το Νόμπελ Λογοτεχνίας στην Καναδή ποιήτρια Αν Κάρσονwww.lamiareport.gr
10-08 14:44Η Αν Κάρσον βραβεύεται με το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.businessdaily.gr
10-08 14:41Η Αν Κάρσον είναι η νικήτρια του Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.athinorama.gr
10-08 14:39Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026: Στην Καναδή ποιήτρια και δοκιμιογράφο, Αν Κάρσονwww.pentapostagma.gr
10-08 14:36Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026: Βραβεύτηκε η Αν Κάρσον για το τολμηρό και ευρηματικό της έργοwww.koutipandoras.gr
10-08 14:34Το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026 στην Αν Κάρσονwww.liberal.gr
10-08 14:33Στην Αν Κάρσον το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.tanea.gr
10-08 14:28Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026: Η Anne Carson παίρνει το φετινό βραβείοwww.topontiki.gr
10-08 14:24Anne Carson | Η γυναίκα που έφερε τη Σαπφώ στο σήμερα κέρδισε το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.missbloom.gr
10-08 14:24Anne Carson | Στην ποιήτρια που λάτρεψε την αρχαία Ελλάδα το Nobel Λογοτεχνίας 2026 | O διάλογός της με τη Σαπφώwww.harpersbazaar.gr
10-08 14:17Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026: Στην Καναδή Αν Κάρσον – Το πάθος της για την Αρχαία Ελλάδαwww.powergame.gr
10-08 14:14Το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026 στην Καναδή ποιήτρια Αν Κάρσονwww.huffingtonpost.gr
10-08 14:11Στην καναδή ποιήτρια Αν Κάρσον το φετινό Νόμπελ Λογοτεχνίαςwww.in.gr
10-08 14:08Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026: Στην Καναδή ποιήτρια Αν Κάρσον το βραβείοwww.enikos.gr
10-08 14:08Στην Ανν Κάρσον το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.businessdaily.gr
10-08 14:05Το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026 απονέμεται στην Καναδή ποιήτρια και συγγραφέα Αν Κάρσον για το θαρραλέο και ευρηματικό έργο τηςnewstok.gr
10-08 14:04Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026: Νικήτρια η Άν Κάρσον για το τολμηρό και ευρηματικό έργο τηςwww.newsbomb.gr
10-08 12:20Το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026 στην Αν Κάρσον «για το τολμηρό της έργο»www.ethnos.gr
10-08 12:15Στην Καναδή συγγραφέα και ποιήτρια Αν Κάρσον το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.real.gr
10-08 12:14Οι δύο συγγραφείς που είναι κάθε χρόνο στα φαβορί για Νόμπελ Λογοτεχνίας αλλά δεν το έχουν πάρει ποτέwww.gazzetta.gr
10-08 12:13Αν Κάρσον: Ποια είναι η νικήτρια του Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.parapolitika.gr
10-08 12:05Αν Κάρσον: Ποια είναι η νικήτρια του Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.documentonews.gr
10-08 11:59Στην Καναδή ποιήτρια Αν Κάρσον το Νόμπελ Λογοτεχνίαςdebater.gr
10-08 11:44Η Αν Κάρσον βραβεύεται με το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026businessdaily.gr
10-08 11:43Αν Κάρσον: Η ποιήτρια που ξαναγράφει τους κανόνες της λογοτεχνίας κέρδισε το Νόμπελ 2026www.financialreport.gr
10-08 11:39Στην Καναδή ποιήτρια Αν Κάρσον το Νόμπελ Λογοτεχνίαςwww.star.gr
10-08 11:36Στην Καναδή Ανν Κάρσον το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.thetoc.gr
10-08 11:32Τo enikos.gr «θυμάται» την ημέρα που ο Σεφέρης έπαιρνε το Νόμπελ Λογοτεχνίας με αφορμή την σημερινή ανακοίνωση της Σουηδικής Ακαδημίαςwww.enikos.gr
10-08 11:26Στην Καναδή ποιήτρια και συγγραφέα, Αν Κάρσον, το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.reporter.gr
10-08 11:22Στην Anne Carson απονεμήθηκε το Νόμπελ Λογοτεχνίαςwww.moneyreview.gr
10-08 11:20Στην Καναδή Άν Κάρσον το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.thestival.gr
10-08 11:18Το Νόμπελ Λογοτεχνίας στην Καναδή ποιήτρια Αν Κάρσονwww.newsit.gr
10-08 11:17Το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026 στην Ανν Κάρσονwww.capital.gr
10-08 11:13Στην Αν Κάρσον απονεμήθηκε το Νόμπελ Λογοτεχνίαςwww.zougla.gr
10-08 11:11Στην καναδή ποιήτρια Αν Κάρσον το φετινό Νόμπελ Λογοτεχνίαςwww.in.gr
10-08 11:09Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026: Στην Άν Κάρσον το βραβείο – «Για το τολμηρό και ευρηματικό της έργο»www.eleftherostypos.gr
10-08 11:08Στην Ανν Κάρσον το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026businessdaily.gr
10-08 11:07Στην Καναδή ποιήτρια και δοκιμιογράφο, Αν Κάρσον, το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026 «για το τολμηρό και εφευρετικό έργο της»www.newsbeast.gr
10-08 11:07Γνωστοί και άγνωστοι των Νόμπελ Λογοτεχνίαςwww.liberal.gr
10-08 11:07Στην Άν Κάρσον το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026 για το «τολμηρό και ευρηματικό» έργο τηςwww.reader.gr
10-08 11:05Στην Καναδή Άν Κάρσον το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026 - «Για το τολμηρό και ευρηματικό της έργο»www.cnn.gr
10-08 11:04Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026: Στην Αν Κάρσον το φετινό βραβείοwww.documentonews.gr
10-08 11:02Στην Αν Κάρσον το Νόμπελ Λογοτεχνίας 2026www.kathimerini.gr
10-08 07:37Νόμπελ Λογοτεχνίας: Από τον Σεφέρη στον Ντίλαν οι επιλογές που έγραψαν ιστορία – Σήμερα ο νέος νικητήςwww.eleftherostypos.gr
10-08 07:21Οι γνωστοί και άγνωστοι του Νόμπελ Λογοτεχνίας – Οι «αφανείς» που έγιναν παγκόσμιοι και οι αμφιλεγόμενες επιλογέςwww.newsbeast.gr
10-08 07:20Οι δύο συγγραφείς που είναι κάθε χρόνο στα φαβορί για Νόμπελ Λογοτεχνίας αλλά δεν το έχουν πάρει ποτέwww.reader.gr
10-08 06:56Νόμπελ Λογοτεχνίας: Ένας θεσμός κύρους, εκπλήξεων και αντιπαραθέσεωνwww.zougla.gr
10-08 06:02Οι άγνωστοι και γνωστοί νικητές του Νόμπελ Λογοτεχνίαςwww.businessdaily.gr
10-08 04:56Οι γνωστοί και άγνωστοι του Νόμπελ Λογοτεχνίαςmyvolos.net
10-08 04:50Σήμερα το Νόμπελ Λογοτεχνίας – Οι αφανείς και οι… αμφιλεγόμενοι της Σουηδικής Ακαδημίαςwww.kathimerini.gr

Get this as JSON

bash
curl -s "https://freenewsapi.ai/v1/trends/GR/νόμπελ-λογοτεχνίας"